• 06 kwietnia 2019

Częste pytania

Garść przydatnych informacji

1. Jak złożyć zamówienie?

Zamówienie można złożyć drogą mailową, telefoniczną lub osobiście w pracowni. Na maile odpisujemy z opóźnieniem, zazwyczaj w przeciągu 6-8h. Gwarancją rezerwacji terminu jest wpłata zaliczki. Zaliczkę można wpłacić przelewem na konto lub osobiście w pracowni. Reszta jest płatna (gotówką lub kartą) w dniu odbioru tortu. Przy składaniu zamówienia należy podać datę odbioru, rozmiar, smak, wygląd tortu oraz napis jaki mamy na nim umieścić.

 

2. Jak wyceniany jest tort?

Na naszej stronie internetowej podany jest orientacyjny cennik tortów artystycznych oraz klasycznych. Każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie. W cenę tortu artystycznego wliczona jest zazwyczaj jedna figurka i drobne ozdoby typu kokardka, napis, baloniki itp. Przy większej ilości ozdób, do ceny tortu doliczamy 30-50zł za każdą kolejną figurkę w zależności od jej skomplikowania. Do ceny tortu klasycznego należy doliczyć 30-50zł za lukrową figurkę lub dekorację z kwiatów/słodyczy.

 

3. Ile wcześniej należy zamówić tort?

Niestety nie ma tu zasady. Zazwyczaj im wcześniej tym lepiej. Tydzień to niezbędne minimum. Jednak zdarza się, że 3-4 dni wcześniej również wystarczy. Czasami klient odwoła zamówienie w ostatniej chwili i zwalnia się termin, dlatego najlepiej jest zawsze zadzwonić i dopytać. Pomimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich zamówień.

 

4. Jakie są smaki tortów?

Wszystkie dostępne smaki tortów wypisane są w zakładce Torty artystyczne oraz Torty klasyczne.

 

5. Czy przy odbiorze tortu wystawiany jest paragon/faktura VAT?

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Przy odbiorze tortu klient zawsze otrzymuje paragon, a na życzenie wystawiamy fakturę VAT.

 

6. Czy możliwa jest dostawa tortu do klienta?

Niestety nie dostarczamy tortów do klienta. Możliwy jest wyłącznie odbiór osobisty w naszej pracowni na Mokotowie.

 

7. Czy można zamówić tort dla alergika?

W naszej ofercie nie mamy tortów dla alergików.

 

8. Czy możliwy jest odbiór tortu w niedzielę?

Tak, w niedzielę jesteśmy czynni w godz. 10-11.

 

9. Czy można zamówić tort według własnego projektu?

Jak najbardziej można przesłać własny projekt tortu. Chętnie wykonamy coś nowego. Zdjęcia tortów przesłanych z internetu traktujemy wyłącznie jako inspiracje i wcześniej określamy co jesteśmy w stanie wykonać, a czego nie. Wszystkie ozdoby wykonujemy ręcznie, dlatego wierne odwzorowanie innego tortu jest często niemożliwe.

 

10. Jak transportować tort?

Tort, który jest zapakowany w kartonowe pudełko, należy trzymać w pozycji poziomej (w samochodzie w bagażniku lub w nogach pasażera). Po przewiezieniu do miejsca docelowego, tort trzeba koniecznie schować do lodówki lub umieścić w chłodnym pomieszczeniu.

 

11. Jak kroić tort?

Do krojenia tortu należy używać ostrego noża bez ząbków. Nóż musi być skierowany prostopadle do tortu. W przypadku krojenia tortu artystycznego obłożonego lukrem, po każdym kawałku nóż dobrze jest wytrzeć w czysty ręcznik. Przy torcie w kremie maślanym możemy dodatkowo zanurzać nóż w ciepłej wodzie. Jeśli tort ma dużą średnicę (ok. 27cm), najpierw trzeba wykroić mniejszy tort na środku, a następnie kroić kawałki po jego obwodzie z zewnątrz. Później należy pokroić pozostały tort ze środka.